Три шолји од овој чај на ден, ќе ви ја истенчат половината за 10 цм

0
2709

Забрзано согорување на мастите и метаболизам кој работи како швајцарски саат? Постои „волшебен“ напиток кој ќе ви помогне во тоа. Сепак, мора да поведете сметка за тоа што и колку јадете.465328123

Овој чај гарантира потенка половина за само неколку недели, а за подготовка ви се потребни само три состојки кои заедно прават „чуда“. Станува збор за зелен чај, цимет и ловоров лист.

Првите резултати се видливи само после седум дена, а најдобро од се е што оваа ефикасна мешавина ќе ви помогне да се ослободите од мастите токму од оние места кадешто се тие најмногу сконцентрирани.

Метаболзимот е најдобро да го разработите уште наутро, па идеален период за консумација на овој еликсир за слабеење, е токму утрото. Во текот на денот морате да испиете уште две шолји чај, најдобро е попладне и навечер.477714115

  • Потребни состојки:
  • 800 мл вода
  • стапче цимет
  • 3 ловорови листа
  • зелен чај (рефус)

*оваа количина е доволна за еден ден

Приготвување:

Ставете ја водата да зоврие на шпоретот, па додадете го стапчето цимет, 3 ловорови листа и супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете да отстои барем 15 минути, па исцедете.

Убавина и Здравје