Трајко Вељаноски уште синоќа СЕ ИСКУФЕРИЛ од претседателскиот кабинет во собранието

0
1418

Како што неофицијално дознава Дојче веле, поранешниот претседател на парламентот, Трајко Вељаноски, уште вчеравечер почнал да ги изнесува неговите лични работи од претседателскиот кабинет и тој набрзо бил ослободен за работа на неговиот наследник.

Талат Џафери утрово влезе директно во претседателскиот кабинет и таму го почна работниот ден со средба со европскиот амбасадор Жбогар.