ТРАМП И НЕГОВИТЕ ИНДИЈАНЦИ СЕ ДО ГУША ВО ЛАЈНА : РЕПОРТЕРКА НА ЦНН ЈАВУВА ЗА ПРВА ЖРТВА ОД НЕРЕДИТЕ ВО ВАШИНГТОН

0
607

Новинарката на ЦНН, Памела Браон јавува за прва жртва од насилните протести во Конгресот во зградата Капитол во Вашингтон од страна на приврзаници на екс претседателот Доналд Трамп.