ТРАГЕДИЈА ВО ДЕМИР КАПИЈА – ГО УБИЛ СОСЕДОТ, ПА СЕ САМОУБИЛ

0
690

Убиство и самоубиство се случило утринава во Демир Капија. Иако нема потврда од полицијата, сепак, градоначалникот на Демир Капија, Лазар Петров потврдил дека се случил немил настан.

Изрази жалење и очекува истрагата да покаже што точно се случило.Првичните информации се дека 64 годишник пукал во соседот што живеел над него во зградата, човек на возраст од околу 34 години, а потоа самиот си пресудил. Од МВР и од Обвинителството се очекува официјална информација наскоро.