ТОТЕНХЕМ БЕЗ ПОБЕДА КАЈ ПАНАТИНАИКОС

0
1443

Европскиот вицешампион Тотенхем со реми ја започна новата сезона во Лигата на шампионите. Тотенхем на гостувањето кај Олимпијакос одигра само 2:2, додека во вториот натпревар Бриж и Галатасарај ги поделија бодовите играјќи без голови.