ТОТАЛНА КЛАТИКУРНИЦА НА 24 ВЕСТИ – АНАЛИЗА : АНАЛНИОТ ИЗРАСТОК НА ГРУЈО , ЕКСПЕРТОТ за се и сешто кој блуе омраза Пандов СЕ ЗАКАНУВА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ ЗАЕВ, ЌЕ ОДЕЛ ВО ЗАТВОР А ПОТОА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ СЕ ВРАТЕЛЕ ВО СОБРАНИЕ!?!?!

0
909

Александар Пандов вечерва на 24 Вести во Анализа изнесе купишта закани кон уредникот на Окно Никола Гелевски за тоа да се смирел бидејќи физички бил поспремен од Гелевски?!?!

pandov134

 

Ова е апсурд и невидено лудило од страна на Пандов!! Никола Гелевски почна во сред емисија да го цитира Сашо Мијалков од снимките од бомбите, особено пцовките и заканите, Мишко се испаничи и започна да зјапа како теле во шарена врата и не го прекинува Пандов кога индиректно упатува закани на ситe неистомисленици па дур и не го опоменува Пандов за неговите закани?!?! Потоа Пандов како и по обичај упатува невидени обвинувања кон Гелевски дека е платеник на СОРОС а потоа влезе во закана кон лидерот на СДСМ Зоран Заев и кажа дека ќе одел во затвор поради што ги објавувал бомбите а потоа СДСМ со новиот избран лидер по Заев ќе оделе во собрание?!!? Овој е луд бре ејјјјјјјјј….Пандов потоа вика дека имал големо грло и можел да го надвика Гелевски?!

AE1AA8F56BE3524A8FF65BFB819A29CA

Има Пандов и тоа како има големо грло и тоа од цицање владини патлаци…Ова бедно пропагаторско дрво кое ги шпарта сите домови на култури и универзалните саали низ цела Македонија за да се заканува кон цел опозициски блок и да блуе омраза ќе не убедува дека живееме во демократија затоа што уредниците на портали можеле да пишуваат што сакаат?!?!

D622s

Ова е неверојатна трагедија и тотално лудило…абе има да се наполнат Идризово, Шутка па ако треба ќе се изгради нов Голи Оток на островот со змии во Асамати специјално за такви како вас мизерии едни!!!