ТОТАЛЕН ПРЕСВРТ, РЕЖИМОТ Е НА КОЛЕНА – Плусинфо : Груевски моли за широка коалиција, Заев одбил!

0
715

gru1(1)

Со посредство на меѓународни претставници, премиерот  Никола Груевски иницирал формирање влада на широка коалиција, на чие чело би бил тој. Идејата била реконструираните министри, кои ќе ги има повеќе, да се заменат со министри од СДСМ и од други политички партии, по примерот на владата од 2001 година, дознава Плусинфо од дипломатски извори.

Повеќе за ова на Плусинфо.