ТОДОРОВ : ЗА АФТОКЕФАЛНОСТА НА МПЦ-ОА ВЛИЈАЕШЕ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР

0
1040

Поранешниот министер Никола Тодоров вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека афтокефалноста на Македонската православна црква дошло во вистинско време, односно после повеќе вета кои се случиле на патот кон Европската Унија.