ТОА ОД ШТО НОРМАЛНИ СЕ СРАМАТ БУДАЛИ СЕ ГОРДЕАТ: ВМРОВЦИТЕ ЈА ПОСЕТИЈА НАЈГОЛЕМАТА ПРОМАШЕНА ИНВЕТИЦИЈА МАКЕДОНСКО СЕЛО, КАДЕ РЕЖИМОТ НА ГРУЈО ФРЛИ ВО ВОДА 6 МИЛИОНА ЕВРА НАРОДНИ ПАРИ!!!

0
3610

При посетата овие копуци напишаа:

Попладнево заедно со пратеничката Рашела Мизрахи, Роберт Вељановски, носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ – ОК Карпош, Зоран Љутков, носител на советничката листа на ВМРО-ДПМНЕ за Велес, како и други истакнати културни работници ги посетивме Манастирскиот комплекс #СветиПантелејмон во Горно #Нерези, и комплексот #МакедонскоСело, кој подолг временски период е затворен!

✅ Заедно констатиравме дека е недозволиво поради нечии бизнис интереси комплексот Македонско село, комплекс со огромен капацитет за промоција на македонската култура и туризам да биде оставен на забот на времето!

Практично тие бараат државата да продолжи да фрла пари во објектот кој се покажа како целосно промашена инвестиција?!?! Наместо да се извинат за таа пропаст и катастрофа, они обвинуваат што уште не се фрлаат пари во проектот?!?!