ТЕШКА СОБРАЌАЈКА НА ИЛИНДЕНСКА, МОТОРЏИЈА ПРЕГАЗИЛ ЧЕТИРИ ЖЕНИ

0
1302

Тешка сообраќајна несреќа се случи пред половина час на булеварот Илинденска во близина на Средното училиште Орце Николов.

Според очевидците за Сител, мототциклист на пешачки премин повреди четири жени.

Пешаците се здобиле со тешки телесни повреди и со неколку возила на Брзата помош биле пренесени во болница.

На местото на несреќата на терен излегла полицијата каде во моментов врши увид