ТЕУТА АРИФИ ВЛЕГУВА ВО ДИРЕКТЕН КЛИНЧ СО РАЗУЛАВЕНАТА БАНДА НА ВМРО-ДПМНЕ : Арифи разреши директор на средно училиште кој бил во толпата што тепаше пратеници во Собрание

0
1578

Општина Тетово го разреши директорот на средното земјоделско училиште ,,Моша Пијаде’’, Александар Бачевски, откако на снимките од безбедносните камери се гледа како учествува во толпата што ги напаѓаше пратениците во крвавиот четврток, информира Алсат-М.

Aleksander-Bacevski1-670x347

Разрешувањето е направено со решение од градоначалничката Теута Арифи.

783487348238932-670x447