ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО КОНЦЕРТНА САЛА ВО МОСКВА, СЕ ШПЕКУЛИРА СО СТОТИНА ЗАГИНАТИ И ПОВРЕДЕНИ

0
247

Најмалку три маскирани лица отвориле оган во концертната сала Крокус Сити Хол во северозападниот дел на Москва, при што има ранети, пренесе Н1 повикувајќи се на РИА Новости.

Руските и светските медиуми јавуваат дека има повредени, и можеби и 100 тина загинати луѓе.

Според дописникот на РИА Новости, напаѓачите потоа фрлиле граната или запалива бомба, што предизвикало пожар.

Во зградата избувнал пожар. Според објави на социјалните медиуми кровот на салата почнал да паѓа од пожарот