ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ ПРИЛЕПСКИ ПОЖАРНИКАРИ ЗА ВРЕМЕ ДОДЕКА БИЛЕ НА РАБОТА

0
517

На 28.09.2023 во ОВР Прилеп, В.Т. од Прилеп пријавил дека во просториите Територијалната противпожарна единица во Прилеп бил физички нападнат од неговиот колега Љ.П.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.