Тепачка и пукање меѓу членови на ДУИ вечерва во Старата чаршија во Скопје!

0
1057

Вечерва како што јавуваат очевидци за Либертас, пред кафулето Либрариа во Старата скопска чаршија, членови на ДУИ започнале меѓусебе да се тепаат, а имало и истрели од огнено оружје.

Според очевидците, во тепачката најлошо поминал директорот на средното трговско училиште, Шаип Зендели, кој е и кандидат за нов директор на пензискиот фонд од листата на владеачката албанска партија, ДУИ.

Повеќе ОВДЕ