ТЕЛМА: САШО МИЈАЛКОВ СПРОВЕДЕН ВО КУЌЕН ПРИТВОР НА ВОДНО КАДЕ 24 ЧАСА ЌЕ БИДЕ ПОД ВИДЕО И АУДИО НАДЗОР ДО ПРЕСУДАТА ВО ПЕТОК!

0
142

Телма вечерва од пред домот на Мијалков на Водно, јави дека екс началникот е спроведен во својата куќа пред која има силно полициско присуство, и таму ќе биде под 24 часовен видео и аудио надзор се до петок кога ќе биде соопштена пресудата за ТАРГЕТ ТВРДИНА за потоа да се види дали ОЈО ќе побара и затворски притвор до правосислноста на евентуалната затворска казна која се очекува да ја добие екс шефот на ДБК.