ТАЧИ ВОЈВОДА ГИ СТАПИСА ВМРОВЦИТЕ : И ДА ГИ ДОБИЕТЕ ИЗБОРИТЕ НИКОЈ ОД АЛБАНСКИТЕ ПАРТИИ НЕМА ДА ПРАВИ КОАЛИЦИЈА СО ВАС!

0
1260

Политиката на тврдоглавост на ВМРО-ДПМНЕ не оди во прилог на интегрирање на Македонија во НАТО и ЕУ. Со оваа политика повторно се комплицираат меѓуетничките односи во земјата, што е опасно.

Ова го изјави лидерот на ДПА Мендух Тачи во дебатната емисија на албанската телевизија АБЦ посветена на референдумот во Македонија.