Татко и ќерка: Емотивна фотографија на Маленко со ќерката која јавно го критикуваше

0
1193

Писмото на Лора Турунџиева од пред неколку месеци, во кое таа го обвини својот татко за тоа дека не се грижел за неа, ја вознемири македонската јавност.

Откако нејзиното писмо ја разбранува македонската јавност пред неколку месеци, во кое таа го обвини дека ја запоставил и не се грижел за неа, Лора Турунџиева и нејзиниот татко, поранешниот пливач Маленко, очигледно ги надминаа недоразбирањата.

Популарниот пливач Маленко на својот профил на Твитер објави неколку фотографии со својата ќерка Лора.

malenko-i-kerka-mu-640x640

На профилот на Маленко има повеќе фотографии, а на една од нив напишал кратко и јасно – „Татко и ќерка“.

Инаку, Лора пред шест месеци го објави писмото со кое јавно го искритикува својот татко.

kerka