ТАРАВАРИ : СО ВМРО-ДПМНЕ ЗБОРУВАВМЕ ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ КОИ МОРА ДА СЕ СЛУЧАТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, СВЕСНИ СМЕ ДЕКА ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ

0
102
  • Ние зборувавме генерално за уставниот пат. Европскиот пат на Македонија се неопходните уставни промени. Сите сме свесни дека рамката не може да се смени, но оставивме уште еднаш да разговараме по изборите во Бугарија во јуни бидејќи мислиме дека таму ни треба стабилна влада заедно со Европската Унија како гаранција за да го решиме овој проблем.

Арбен Таравари за ,,Топ Тема” на Телма ТВ.