ТАРАВАРИ : МНОГУ САКАМ ПРОТИВКАНДИДАТ ДА МИ БИДЕ АХМЕТИ

0
268

Кандидатот за претседател предложен од опозицискиот албански фронт, Арбен Таравари, изјави дека многу би сакал лидерот на ДУИ, Али Ахмети, да му биде противкандидат за шеф на државата.

-Многу сакам господинот Али Ахмети со мене да го трча овој политички натпревар – рече Таравари во емисијата Политика на телевизијата Глоби.