ТАРАВАРИ: И ВМРО ДПМНЕ ПРЕТЕРУВА СО КОЧЕЊЕТО И КРИТИКУВАЊЕТО НА СЕ ШТО ЌЕ ПРЕДЛОЖИ ВЛАДАТА!

0
646

– Не може се што ќе предложи владата да биде лошо и одма да се кочи и саботира, ВМРО ДПМНЕ малце претерува во оваа политичка војна на сите фронтови!

Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар и најголем вмровец меѓу Албанците на Топ Тема на Телма.