ТАРАВАРИ ЗА ПЛУСИНФО : ЛУЃЕ ОД ДУИ ВО ИМЕ НА АХМЕТИ ДОАЃАА КАЈ МЕНЕ СО ПРЕДЛОГ ТЕХНИЧКИ ПРЕМИЕР

0
262
  • Директно со господинот Ахмети не сме збореле за технички премиер и претседателски кандидат на ДУИ и Алијанса, но имаше луѓе којшто доаѓаа во име на Ахмети да ме прашаат дали сум заинтересиран за технички премиер пред да излезе името на Талат Џафери.

Арбен Таравари во подкастот на ,,Плусинфо”.