ТАРАВАРИ : ВМРО-ДПМНЕ СЕ ФАТИ НА ОРОТО КОЕ ГО ВОДИ ЛЕВИЦА И АПАСИЕВ

0
416
  • ВМРО-ДПМНЕ се фати на орото кое го води Левица и Апасиев.

Лидерот на Алијанса на албанците, Арбен Таравари во ,,Вин-Вин”.