ТАРАВАРИ : АКО ПРОДОЛЖИ МИЦКОСКИ ДА СЕ НАТПРЕВАРУВА СО АПАСИЕВ ЌЕ СЕ ИЗОЛИРА НА ПОЛИТИЧКАТА СЦЕНА

0
468

Лидерот на Алијанса на Албанците за ТВ Алфа, Арбен Таравари: ,,Ако продолжи Мицкоски да се натпреварува со Апасиев ќе се изолира на политичка сцена”.