Тамара: Ден кој никогаш нема да го заборавам!

0
546

Македонија на чело со пејачката Тамара Тодевска го освои осмото место на Евровизијата во Тел Авив, Израел.

Иако долго време нашата претставничка беше на врвот, сепак, пресудни беа бодовите од публиката.

„Ден кој никогаш нема да го заборавам. Ви благодарам“, кратко напиша Тамара на својот Твитер налог.