СЈО НЕ ДАВА БАНЕРИ: ГЕРО ПАК ЗАСТАНА НА СТРАНА НА ОЛИГАРСИТЕ, ЧИТАТЕЛИ НА НЕГОВИТЕ МЕДИУМИ НЕ ДОЗНАА ЗА КРИМИНАЛИТЕ НА ГАЗДА КАМЧЕВ, ГАЗДА ПЕЛИСТЕРКА И ГАЗДА МИЈАЛКОВ, СЕПАК ЌЕ ИМА БАНЕРЧИЊА ОД СИСТИНА, ПЕЛИСТЕРКА И ХОТЕЛ МЕРИОТ!

0
1193

Геро е уствари Латас, ама добро камуфлиран!

Хајката кој тој со месеци ја води против СЈО (Фатиме у кое диско искачала, каква музика слушала, каква ташна носела, како се понашала у судница итн итн со кои теми неговите медиуми бомбардираа овие месеци) кулминираше вчера кога тој одби да известува за истрагата за Империја, каде СЈО со докази, со снимки со банкарски сметки од цел свет тврди дека Камчев крадел од 2002-ра наваму заедно со газдите на Пелистерка и Сашо Мијалков, газда на Мериот Хотел.

И се чини, Геро пак ги одбра парите. Едноставно е, СЈО нема пари за банери, ама затоа пак Систина, Пелистерка и Хотел Мериот имаат и те како пари за банерчиња за неговите медиуми.

Што мислите, тие 5-6 стана што ги има Геро, и сите тие медиуми кои ги уредувал и земал дебели плати, го направил сето тоа со чест, принципиелност или со многу добра игра и сплеткарење и вртење кон капиталот цело време?

Кога на неговите медиуми сте виделе истражувачка сторија за некој олигарх, голем капиталец, дури и кога некој ќе ги открие, он рипа во нивна одбрана, ви текнува ли кој го бранеше Хипо по неговиот испад против Саше Политико пред неколку години, како само Геро молчеше по гафовите на Кочо Анѓушев пред неколку месеци?

Кој сега го брани Камчев? Што мислите, колку добро тоа ќе го наплати Геро?

СРЦКА Е ГЕРО, ОН НА СИТЕ ИМ ДЕЛИ ЛЕКЦИИ, ОН Е НАЈПОШТЕН, АМА СЕТО ТОА Е ТЕАТАР И МАГЛА ЗА ДА НЕ МУ СЕ ВИДИ УСРАНИОТ ГАЗ!

Извор : Мактел.Мк