Судир на светови во новиот интернационален трејлер за „Warcraft“

0
344

Објавен е нов интернационален трејлер за филмот „Warcraft“, во режија на Данкан Џоунс. Филмот е екранизација на играта World of Warcraft, односно инспирацијата е од првата видео игра од серијалот, Warcraft: Orcs & Humans (1994).

Warcraft ќе ја отслика оригиналната приказна за луѓето и орките. Премиерата е закажана за 10 јуни.

Во главните улоги се појавуваат Тревис Фимел, Кленси браун, Роберт Казински, Бен Фостер и други.