Сугаревски: Ова е невиден скандал

0
1052

Ова е скандал од невидени размери , изјави за Телма, Горан Сугаревски од СДСМ, откако  судот основниот суд Скопје 1 одлучи да ги отфрли како докази, објавените телефонски разговори од страна на опозицијата, во предметот Прислушување.

сугаревски

– Прво согласно договорот од Пржно ако имаше обвинителство и судство како што треба не под врхушката на ВМРО – ДПМНЕ сигурно немаше да се случи ова, ниту пак ќе имаше потреба од специјален обвинител.Сега тие намерно сакаат да направат да нема потреба од специјален обвинител – рече Сугаревски.

Тој посочи дека ставот на СДСМ ќе биде соопштен во текот на утрешниот ден.