СТРАШНА ПУКОТНИЦА ГО ПАРИЗ, ИМА И РАНЕТИ

0
805

Најмалку шест лица се ранети во Париз откако во нив пукал човек на возраст од околу 60-на години, јавија париските медиуми.

Еден од повредените е во тешка состојба. Пукањето било во близина на курдски центар, јави БФМТВ.  Напаѓачот бил приведен, засега не се познати мотивите за нападот.

Полицијата ги повика жителите на тој дел од Париз да избегнуваат таа област (10 арондисман) за движење.