СТОИЛКОВСКИ : АРСОВСКА НЕКА СРАБОТИ НЕШТО ЗА СКОПЈАНИ НАМЕСТО ДА СЕ НАДЕВА НА ПОТПИСИ ОД ДУИ И СДС ЗА ФОРМИРАЊЕ НА ПАРТИЈА

0
285

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарско прашање во однос на најавата на Арсовска за формирање на партија истакна дека Арсовска треба прво да сработи нешто за скопјани наместо да се надева на потписи од ДУИ и СДС.

„Прво Данела Арсовска нека сработи нешто за скопјани наместо да се надева на потписи од ДУИ и СДСМ за формирање на партија“ нагласи Стоилковски.