СТИГНА ПОТВРДА ОД МВР : ДВЕ ЛИЦА, МЕЃУ КОИ И МАОЛЕТНИК ЗАВРШИЈА ВО БОЛНИЦА ПО ВООРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА И ТЕПАЧКА КАЈ ПОЛИКЛИНИКАТА БИТ ПАЗАР

0
572

Од Министерството за внатрешни работи за Инфомакс го потврдуваат случајот со вооружената престрелка пред малку во близина на џамијата во Чаир.

-“На 07.04.2023 околу 18 часот во СВР Скопје пријавено е дека дошло до физичка пресметка во близина на поликлиника Бит Пазар во Скопје, а непосредно потоа од ГОБ Св.Наум Охридски е пријавено дека за лекарска помош се пренесени А.Б. (20) со повреда на десна рака од оружје, како и А.Б(23) со повреди од тврди предмети и 17-годишен малолетник со повреди од физички напад. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. – велат од МВР.

Извор ,,Инфомакс”.