СТЕВЧО МУЊА ЈА ШОКИРА ЈАВНОСТА ВО КАРПОШ : ГО НАРЕЧЕ СВОЈОТ ПРОТИВКАНДИДАТ, СТЕФАН БОГОЕВ ХОМОСЕКСУАЛЕЦ

0
4894

Кандидатот за градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, на вечерашниот митинг зборуваше за својот противкандидат од СДСМ, Стефан Богоев.

Јакимовски рече дека луѓето за Богоев зборувале дека е дечко на Боки 13, а зборувајќи за обвинувањата на негова сметка за урбана мафија, зашто имал стан во речиси секоја новоизградена зграда, рече дека полоша била хомосексуалната мафија која возела во рикверц.

Јакимовски во текот на изборната кампања одбиваше дуели на сите медиуми со Стефан Богоев.