СРЕЌЕН 8 МАРТ ,,ФРАЕРИ”, A И ВАМ УБАВИ ДАМИ

0
793

Новите модни трендови го убиваат машкиот пол у поим. Ко ќе влезеш да бараш фармерка или пантолона, ќе се деси да прашаш- A каде е машката гардероба?
-Ова е машката гардероба-ќе те пресече услужливата  и симпатична девојка и у самиот момент ти станува јасно зашто е она сама, како и многу жени наоколу….
Се повеќе мушки со црвени јакничиња и црвени патичиња парадираат по градов.Хеланки носат одамна. Верувам дека и ова набрзо ќе прејде у ,,мода”…Уште менструација им фали за сликата да се комплетира. Мене ми се повраќа од новиот стајлинг на ,,фраериве” а на дадичка уште повеќе. Не го чекај мала својот принц на бел коњ. Заглавен е у некој салон за убавина, си купува козметика, хеланки,креми за раце,пудра за лице,танга гаќи, праи нокти и чупа веѓа. Феминизираните фраери се постокмени и средени и од самите жени. По жени се и од жените. Е они треба да им пријдат на преставничкиве на понежниот пол и да ги освојат нивните симпатии. А извинете, кој беше понежен пол? Забраив…

Жените се у очај, а секси шопојте трљаат руки. И самите трговци знаат а и дадичките исто така, дека продажбата на дилда и слични сексуални играчки, у последниве години доживува бум. Колку повеќе мажите трошат пари на козметики и салони за убавина, толку повеќе дадичките заглавуваат со овие играчки. Секоја забава е сведена на поларизирани журки каде мажите и жените се гледаат наопаку. Локалите низ градов најчесто се преполни и клаусторфобични. Но колку во тие ноќни шеми се дешава прав машки улет кон убава жена? Многу ретко, очајно слабо. Најчесто се завршува на некој сељачки муабет, кој почнува со пијачка и завршува со клуч од празен стан и понуда за керебечење. Ужасно лош начин на убивање на женската лика. Евтино клише. И дадичка а и бато треба да знаат дека испиената заедничка пијачка у град, само по себе не носи соблакање гаќи и кинење прслуци. Сељаците кои не го научиле ова до својата 25-30 година у животот, нема да го научат никад. Оние кои се облакаат као Бетмен и Робин исто така.

Прочитајте и:  КАРИЕРА, СО КОНДОМ

Жената си пати за оној момент на одвојување од ужасниот просек, каде фали храброст да и плеснеш у фаца колку е она, ужасно добра! Не е битно дали ќе ти се испонаша или не. Такви се затоа шо слабо се третирани као жени,а многу почесто као евтини дрољи. И жената си бара минимум внимание и по некој убав збор во денот…Јеби га…Кому ова не му изгледа мушки нека иде на пилатес или нека мери муда на огледало у теретана. Вечерта секако ќе му се пофали на другарчето за обемот на мускулот..

А се работи за обичен мушки респект. Има и фини женски кои ги заслужуваат нашите фини манири. Денот на жената некои жени ќе го дочекаат у прегратка на својот директор и спонзор а некои во прегратката на својот бајат супруг. Која што ја исполнува… Некои се предодредени на овој празник да прднат од скуп кавијар ,а некои од боранија и зелка. Но цветот у раката на убава жена е нешто како дијамантот во царската круна. Еден цвет, убава вечера и лабав муабет. 8 ми март повеќе треба да е ден за фраерите и ,,фраерчињата”. Оние првите, кои секако ќе им го разубават празникот на жените, а и оние вторине, кои исто така се надеваат на подарок. Особено ако се пасивни у некои полиња…Жената се сака секој ден. Фраерот е фраер, по цела година, нормално…

НАПИША: БУЛЕВАРКО