СРБИТЕ ПАК СЕ СТЕПАА ЗА КОПАНИ ВО ЛИДЛ

0
448

Да потсетиме, ова е трета ваква тепачка што се случува во Србија, во Лесковац се удираа со чадорите и се туркаа за свинска плешка од 400 динари, а претходно во белградската населба Борча купувачите се степаа за ќебапи што се продаваа по пониска цена.

Во познат синџир супермаркети во Неготин настана општ хаос поради, верувале или не, месо. На социјалните мрежи се појави и снимка од тепачката меѓу граѓани на која се гледа како луѓето го грабнуваат и грабнуваат пакуваното месо во картонските кутии.

И постарите и помладите граѓани можат да се видат на видео кое стана вирално на социјалните мрежи, со луѓе кои се прескокнуваат еден со друг за да добијат пакет месо за себе. Некои си земаа неколку парчиња со себе, а еден господин падна во одреден момент од „тепачката“ за месото.Еден од вработените го подигнал старецот кој паднал, но борбата за месото не престанала тука. Погледнете како тоа изгледаше на видеото:

@helobibi97 #lidl #negotin ♬ original sound – CopyPasta