Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи имала сообраќајка пред кривичен Суд, но не е повредена

0
1307

Обвинителката Фатиме Фетаи попладнево имала сообраќајна несреќа, јави порталот Факти.нет на албански јазик.

Подоцна ТВ 24 Вести јави дека според првите информации таа не е повредена. Причинета матерјална штета кога возило кое било зад неа не успеало да закочи и удрило во возилото на Фетаи. Брзата помош пристигнала, но констатирала дека Фетаи не е повредена.