СПАСОВСКИ РАСПАЛИ ОД ГОВОРНИЦА: НАМЕСТО ДА СИ ЈА БРКА СВОЈАТА РАБОТА, МИЗРАХИ ЈА ЗЛОУПОТРЕБИ СВОЈАТА ФУНКЦИЈА ЗА ДА ГИ ВЛОШИ ОДНОСИТЕ СО ГРЦИЈА, МОРАМЕ ДА ЈА СПРЕЧИМЕ ДА НАПРАВИ ПОГОЛЕМА БЕЉА!

0
187

– Наместо да помогне да се спреми државата за избори, техничката министерка Мизрахи ја злоупотреби својата функција и ги влоши односите со Грција, мораме да ја смениме додека не направиа поголема штета. Упативам апел до министрите и замениците од ВМРО ДПМНЕ да се усериозат и уозбилат, народот гледа кој прави театар за политички поени! Сите министри и заменици мора да го почитуваат уставот и законите.

Техничкиот премиер Спасовски во образложението зошто бара смена на министерката за труд и социјала Мизрахи.