СПАСОВСКИ : Од утре, 23 април, се намалуваат рестрикциите на движењето

0
858

Од понеделник до петок ќе биде дозволено движењето на граѓаните од 05:00 часот наутро до 19:00 часот, а забраната за движење за викенд ќе почнува од 15:00 часот во сабота, а ќе трае до понеделник до 05:00 часот наутро.

Напиша на Твитер, премиерот Оливер Спасовски.