СПАСОВСКИ ОБЈАВИ ФОТОГРАФИЈА ОД УАПСЕНИОТ ПАЛЕВСКИ, БИЛ УАПСЕН ДОДЕКА ОДЕЛ ПЕШКИ ПОКРАЈ АВТОПАТ

0
619

Љупчо Палевски денеска попладнево е уапсен од турската полиција додека одел пеш низ градот, рече Спасовски и покажа фотографии од него испратени од колегите во Турција.