СПАСОВСКИ : НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ВРАЌАЊЕ ВО МИНАТОТО КОГА ШЕПОТЕВМЕ, СЕ БОРИМЕ ЗА ПРАВДА ЗА СИТЕ!

0
72

Носителот на листа на кандидати за пратеници од Изборна Единица 2, предводена од СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, се обрати на централниот митинг на СДСМ, Коалицијата за евроска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

„Почитувани граѓанки и граѓани,

Ние нема да дозволиме да се вратиме во минатото кога шепотевме!

Се бориме за безбедна, стабилна и сигурна Македонија преку европските вредности во институциите!

Се бориме за Правда за сите!

Нема откажување од иднината! Победа!”, порача Спасовски.