СПАСОВСКИ НА СВЕЧЕНА АКАДЕМИЈА ПО ПОВОД ЧЕСТВУВАЊЕТО НА ЦРКОВНО – ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК ДЕНОТ НА СВЕТИ КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ

0
233

Вечерва присуствував на Свечена академија по повод чествувањето на црковно-државниот празник Денот на Свети Климент Охридски, на покана од Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан.