СО ОВИЕ ГЛОДАРИ ОД ,,ГДОМ” НА ЧЕЛО ВО УДАРНАТА ТУПАНИЦА КАЈ ВМРО-ДПМНЕ НА КАНДИДАТОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ТИМЧО МУЦУНСКИ ЌЕ МУ СЕ РАСПЛАЧИ МАЈЧЕТО, ЌЕ ВИДЕ ПОБЕДА КОГА ЌЕ ВИКНЕ ПУТКА КУКУ

0
1669

Александар Пандов кои неколку дена по конфликтот во 2001-ва облекоа униформи со Филип Петровски и глумеа воени резервисти врз покојните бранители од конфликтот (значи газење преку лешеви), преварантот со визите и бивш робјаш Миленко Неделковски, Мирка класната која по 1000 телевизиски настапи збори како Русија ја победила САД ама нанас не ни текнало, квази историчарката од Велгошти, Виолета Ачкоска која воспева врховисти и прави искривување на македонската историја, Тони Михајловски – Санац  и уште некоја ебена и мрдната шушумига и цепаница од екс здружението ,,ГДОМ” ќе ја предводат ударната тупаница на ВМРО-ДПМНЕ во Аеродром поддржувајќи го тамошниот кандидат на вмровците младиот Тимчо Муцунски, значи све мој до мојега, како ли ќе му “помогнат” на младиот Муцунски во изборната трка на локалните избори во Аеродром ни господ не знае.

Тимчо, друже, не дека сум твој политички опонент како медиум ама овие да ме бранат треба ептен да си пијан друже или да си скаран со здравиот ум и разум. Дај заозбили се троа, млад си и имаш надеж за успешна политичка кариера макар и во ВМРО-ДПМНЕ, не се заебавај со овие стари и извикани лешинари.