СО НАЈНОВАТА БОМБА НА СДСМ СЕ ОТКРИВА : Како се испумпувале пари кои потоа завршувале во ВМРО-ДПМНЕ, кој нарачал нов мерцедес од 600.000 евра

0
989

zaev-bomba-685x320

– Имајќи ја предвид целокупната состојба во земјава внимателно ќе презентираме нови докази. Јавноста ќе слушне како функционирала коалицијата меѓу ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. Како се испумпувале пари кои потоа завршувале во ВМРО-ДПМНЕ. И кој нарачал нов мерцедес од 600.000 евра – рече Заев на почтокот од денешната прес конференција..