СОПСТВЕНИКОТ НА ПСЖ НАСЕР КХАЛИФИ И СПОРТСКИОТ ДИРЕКТОР НА КЛУБОТ ЛЕОНАРДО АРАХО ВРИШТЕЛЕ И ГИ ШАМАРАЛЕ ФУДБАЛЕРИТЕ ВО СОБЛЕКУВАЛНА, ИНТЕРВЕНИРАЛА И ПОЛИЦИЈАТА

0
1531

Според медиумите во Мадрид во соблекувалната на ПСЖ дошло до ескалација по поразот вечерва од Реал Мадрид од 3-2 со хет трикот на Карим Бензема.

Во соблекувалната на ПСЖ упаднале сопственикот на клубот Насер Кхалифи и спортскиот директор Леонардо Арахо кои според информации на мадридските медиуми им вриштеле врз главите на француските фудбалери и биле буквално шамарани при што морало да интервенира и полциијата на Мадрид.