СНААТА ВО ШТИП СИ ЈА ИСТЕПА СВЕКРВАТА, МВР ЈА УАПСИ

0
367

Штипјанка вчера ја истепала мајката на нејзиниот невенчан сопруг, информираат од СВР Штип.

-На 12.02.2024 во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип ја лишиле од слобода С.Н.(53) од Штип затоа што во семејната куќа физички ја нападнала 81 – годишната мајка на нејзиниот невенчан сопруг. По комплетирање на случајот против С.Н. ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Штип.