Славчо Попоски: По денешниот фронт погледнете какво време не очекува утре (недела)

0
1416

За разлика од денешниот ден утрешниот ќе биде далеку посув. Времето утре (26.02.2017) времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно и тоа особено во јужната половина кад есе можни пократки сончеви периоди додека во северните предели сончевите периоди ќе бидат нешто подолги. Не се исклучува можноста и за слаб локален дожд.model_moddeuhd_2017022512_24_954_1

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура на воздухот ќе се спушти во интервало помеѓу 1 и 7 степени додека максималната температура на воздухот ќе се искачи во интервалот од 8 до 15 степени.

Следете го официјалниот фејсбук профил на СЛАВЧО ПОПОСКИ