СЛАВЧО ПОПОСКИ: На тие места каде што има магла таму е и најстудено

0
493

Во текот на претстојната ноќ и понатаму по одделни котлини ќе биде магливо и ќе има ниска облачност па затоа температурите ќе бидат значително пониски з аразлика од другите места.

Времето ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд додека слаби врнежи од снег ќе има само на високите планини. Ќе биде претежно тивко додека во западните предели ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

До утре наутро температурата ќе се спушти во интервал од -3 до 5 степени.

Напомена: Како што и најавивме на тие места кад ешто има магла и ниска облачност температурите се значително пониски.