Славен руски научник ни го препорачува најмоќниот природен лек: Ефикасен е и против најтешките болести

0
1415
Рецептот на рускиот научник, професорот Христо Мермерски, многумина го претставуваат како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излечени од рак.
04-32565-lek-rak

„Тоа е храна за лекување на целосниот организам, а ракот во таков организам само се повлекува“, рекол професор Мермерски на своето предавање.

Тајната е во тоа што оваа смеса ги чисти крвните садови, го лекува срцето, го обновува имунитетот, го чисти црниот дроб и бубрезите. Исто така, ја подобрува работата на мозокот и помнењето, штити од срцев удар и доведува до излекување на оние кои доживеале инфаркт или мозочен удар. Многумина велат и дека се работи за најдоброто средство против сите видови на рак, пишува порталот Zdravapriroda.com.

01-pcenica-Fotografija1459

Подготовка на лекот

Измелете ги заедно никнатата пченица, оревите и исчистените главици лук. Измелете 5 лимони со кората, па сето тоа заедно измешајте го. Од останатите 10 лимони земете го само сокот и измешајте го со останатата смеса, додека таа не стане хомогена.

Додадете го медот и долго време мешајте со дрвена лажица, па потоа ставете ја смесата во стаклен сад. Оставете ја да стои 3 дена во фрижидер, па потоа можете да почнете со конзумирање.

02-recept-zdravje-43-6

Примена

Оваа храна се зема 30 минути пред појадок, пред ручек, пред вечера и пред спиење. Ако ја користите за лекување на рак, земајте една до две лажици на секои два часа.

Професор Мермерски вели дека овој рецепт гарантира здравје и долг живот, како и лекување на ракот, зачувување на свежината на телото, младоста и енергијата.

03-prof-mermerski543

„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати и растителни масти. Затоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои го одржуваат телото здраво, а доведува и до уништување на ракот“, истакнува докторот.

Извор : Точка.Мк