СКОПЈАНИ УШТЕ ШАМПИОНИ ВО НЕОДГОВОРНОСТ: Денеска 25 новозаразени од кои 16 во Скопје!

0
639

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 8 оздравени пациенти.

– Скопје 7

– Прилеп 1

Во изминатите 24 часа направени се 286 тестирања, а регистрирани се 25 нови случаи на ковид-19 во:

Скопје-16,

Тетово-4,

Струга-1,

Велес-2

и Охрид-2.