МЕГА СКАНДАЛ: АЛКАЛОИД, ПАНОВСКИ И ПРОМЕДИКА ПЛАЌАЛЕ РЕКЕТ НА ВМРО ДПМНЕ ПРЕКУ ЗАХАРИЕВ

0
7219

Според документацијата и сведоци до кои дојде порталот ДоказМ најголемите играчи во увозот и производство на лекови на Македонија Алкалоид конс, каде директор е Живко Муакетов и ,,Промедика” Ицко кој важи за пулен и потрчко на Хари Костов плаќааат огромен рекет на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ преку фирмата ,,ЈАМАЈКА” на Илчо Захариев кој е сега Градоначалник на Штип, а пред тоа директор на Бирото за лекови на РМ.

Во бизнисот во ,,Промедика” вмешан во голем процент е генералниот директор на ,,Комерцијална Банка” Хари Костов вклучително и екс премиерот и претседател Бранко Црвенковски. Според информациите до кои дојде порталот ДоказМ веледрогеријата Пановски била дел од рекет шемата за исплаќање на владејачката партија.

prcprc1 kriminal33 kriminal11

kriminal-344 kriminal-333

Извор и повеќе на порталот ДоказМ