СИСТЕМОТ ФУНКЦИОНИРА – ЗАЕВ ПОЧНА ДА ГИ АПСИ СВОИТЕ: Советник на градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш, фатен со пари од мито, итно спакуван од МВР во станица со се парите!

0
4004

ЗАЕВ ПОЧНА ДА ГИ АПСИ СВОИТЕ!!!

Во полициска станица е приведен С.М., вработен како советник на градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, дознава неофицијално Телма.

Полициски извори потврдуваат дека советникот е приведен откако добиле пријава за барање поткуп. Од МВР официјално не соопштуваат детали за истрагата.

Советникот барал мито за легализација на куќа, а парите кои ги побарал му биле дадени. Претходно парите биле обележани. Веднаш по приведувањето и советникот и парите се однесени во скопска полициска станица