Се сеќавате на момчето од спотот за хитот „Freestyler”? Погледнете како изгледа денес

0
948

Марло Снелман и понатаму се занимава со музика, но далеку од светската сцена.

01-marlo-freestyler

Иако сигурно не сте слушнале за Марло Снелман, ова момче беше тинејџерска сензација во 90-тите години бидејќи тоа е момчето кое се појави во легендарниот спот за песната „Freestyler”на Boomfunk MC’s.

Оваа одлична песна навистина беше хит кој се памети и до ден денес, но спотот за истата беше уште попопуларен.

Ова момче и ден денес е активно, а славата која ја доби со настапот во тие неколку минути веќе ја нема. Но, 30-годишниот Марло Снелман и ден денес се занимава со музика како диџеј, но далеку од светската сцена.

Едно време имаше шпекулации дека починал поради предозирање со дрога, но потоа тие информации беа демантирани.

2